Začalo to, když jsme kdysi na oslavě ochutnali první sousto Terezčina Mrkváče. Byl to jedinečný zážitek. Zatoužili jsme po receptu a nakonec s receptem dostali i milý příběh.

Zamilovaná Terezka chtěla dát svému Martinovi k narozeninám něco OPRAVDOVÉHO a jedinečného. Do té doby nikdy nepekla a tak upéct Mrkváč pro ni byla opravdu výzva.  První pokus  sice nevyšel podle představ. Pečená mrkvovo-ořechová kaše,  nebylo to co chtěla. Moc mrkve nebo …?  S láskou to zkoušela znovu a znovu až recept dovedla k dokonalosti. Verze 14 byla ta pravá. Martina dárek dostal do kolen, jeho milovaný Mrkváč a upečený milovanou Terezkou. Ale ta pečení přece nenávidí … a  ta božská chuť! Martina tím naprosto odzbrojila a Mrkváč se tak stal symbolem jejich lásky i všech rodinných oslav, každý kdo ochutná se rozzáří a chce další kousek.

Jestli je to kvůli chuti nebo kouzlu lásky necháme na vás. Ale na světě je spousta mrkve zato lásky a dobrých věcí je pomálu. Nakonec jsme Terezku a Martina přesvědčil, aby se o Mrkváč podělili i s námi.

Terezko a Martine moc děkujeme a i vy si užijte opravdovou chuť lásky.

A tajemství jejich receptu – je v něm prostě víc lásky než mrkve.